Ta strona internetowa używa plików cookies zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie głównej Uniwersytetu Wrocławskiego. RozumiemMedia o nas

 Działalność pracowników Zakładu Geoinformatyki i Kartografii nie pozostaje niezauważona przed lokalne i ogólnopolskie media. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się realizowane w zakładzie projekty, których kierownikiem jest dr hab prof. nadzw. Tomasz Niedzielski.

 Prasa

 W zawiązku z zakupem naszego pierwszego bezzałogowego statku powietrznego Swinglet Cam oraz pierwszymi lotami wykonywanymi w Kotlinie Kłodzkiej, pojawiło się duże zainteresowanie ze strony mediów (ogólnopolskie portale informacyjne, portale branżowe, radio):
 Międzynarodowy zespół naukowców, w składzie którego znalazł się dr hab. Tomasz Niedzielski, ogłosił na łamach największego na świecie czasopisma naukowego „PLoS ONE” wyniki ośmioletnich interdyscyplinarnych badań Grzbietu Śródatlantyckiego. Okazuje się, że rola Grzbietu w koncentracji życia podmorskiego w jego okolicach jest mniej istotna niż dotąd twierdzono. Więcej o tym odkryciu można przeczytać na stronie Uniwersytetu i Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Zapraszamy do lektury.

 "Mobilne laboratorium i dron w służbie przeciwpowodziowej", taki tytuł nosi artykuł opublikowany na stronie głównej Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie opisywane jest nasze mobilne Laboratorium Bezzałogowych Lotniczych Obserwacji Ziemi. Artykuł możecie znależć na stronie www.uni.wroc.pl.

 Telewizja

 29.02.2016 został wyemitowany kolejny odcinek programu Akademia.pl. Redaktorzy, jeżdżąc po całym kraju szukają wyróżniających się naukowców, którzy korzystają z ultranowoczesnego sprzętu, wdrażają nowatorskie idee i tworzą nowy świat nauki. Tym razem o prowadzonych badaniach opowiadali pracownicy Zakładu Geoinformatyki i Kartografii. W programie można również zobaczyć jak wykonywane są kampanie lotnicze z wykorzystaniem posiadanych przez Zakład bezzałogowych statków lotniczych (UAV) z wykorzystaniem moblinego laboratorium. Odcinek do obejrzenia na stronie TVP3. Relacja zaczyna się od chwili 05:05.

 Relację z realizacji nowego systemu automatycznego szacowania ekwiwalentu wodnego śniegu z zastosowaniem bezzałogowego statku powietrznego można obejrzeć w jednym z ostatnich odcinków programu "Las bliżej nas". Można było o tym równiez usłyszeć w wydaniu faktów telewizji regionalnej Wrocław www.wroclaw.tvp.pl

 Dnia 8 stycznia 2013 roku zespół badawczy w składzie dr hab. Tomasz Niedzielski, mgr Matylda Witek i mgr Justyna Jeziorska wykonał kolejne loty bezzałogowym statkiem powietrznym w Gorzuchowie i Szalejowie w Kotlinie Kłodzkiej. Przez kilka godzin badań naszemu zespołowi towarzyszyła ekipa oraz wóz satelitarny telewizji TVN24, a krótkie reportaże z przebiegu badań były bieżąco emitowane w TVN24. Zachęcamy do obejrzenia relacji online na stronach internetowych www.tvn24.pl i www.wiadomosci.gazeta.pl

 O prowadzonych w zakładzie badaniach opowiedział kierownik zakładu, dr hab. prof. nadzw. Tomasz Niedzielski, w krótkim filmie zrealizowanym przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej, której jest beneficjentem. Profesor mówi między innymi o dwóch systemach działających w Pracowni Systemów Informacji Geograficznej - HydroProg i Prognocean.

 Radio

 Co skrywa Grzebiet Atlantyckim? O tym opowiadał dr hab prof. nadzw. Tomasz Niedzielski w wywiadzie udzielonym dla Radia Wrocław www.radiowroclaw.pl

X